KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13669575
nr 1366 9575
Karl Dahlqvist
(1900-1971), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 90x50 cm
Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 december 2020
kl 18:18:15
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Karl Dahlqvist
Läs mer om Karl Dahlqvist